Svalövs kommun

Personal

Här är Kulturskolans personal. Vill du kontakta någon av dem, använd e-postlänken vid respektive lärare.

Anja Liabäck
kulturskolechef
anja.liaback@svalov.se

Gabriella Blum
administrativ assistent
teater, prova på Kulturskolan, rytmik, sång, piano

gabriella.blum@svalov.se

Petter Bengtsson
slagverk, elbas, pop & rockskola
petter.bengtsson@svalov.se

Mattias Carlson
saxofon, klarinett, ensemble
mattias.carlson@svalov.se

Linus Eckerbom
trombon, trumpet, valthorn, baryton, keyboard, ensemble
linus.eckerbom@svalov.se

Anna Larsson
fiol, sång, ensemble
anna.larsson@svalov.se

Robert Logrell
balett, show- och jazzdans
robert.logrell@svalov.se

Maria Nilsson
tvärflöjt, blockflöjt, piano, keyboard, gitarr, sång, slagverk, ensemble
maria.nilsson@svalov.se

Gustav Nordström
gitarr, elgitarr, elbas
gustav.nordstrom@svalov.se

Marit Sjödin
cello, ensemble
marit.sjodin@svalov.se

Siri Sjögren
piano, sång, kör
siri.sjogren@svalov.se

Pontus Welander
film
pontus.welander@svalov.se

Publicerad: 2019-08-19

Sidansvarig: Anja Liabäck

Svalövs kommun | 268 80 Svalöv | Besöksadress: Herrevadsgatan 10
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-16.30
Telefon: 0418-47 50 00 | Fax: 0418-47 50 26 | E-post: info@svalov.se

© 2016 Svalövs kommun